DernekGenel

Karaçulha Derneğinden Müftüye Teşekkür

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nu ziyaret etti. Karaçulha’da yapımı devam eden ve mayıs ayında hizmete girmesi için büyük çaba gösterilen Karaçulha Yatılı Kur’an Kursu için müftü Oğuzhan Kadıoğlu’na teşekkür eden dernek yönetim kurulu üyeleri müftüye bir de tablo hediye etti. Üzerinde Karaçulha fotoğrafı ve yapımı devam eden kurs projesinin resminin bulunduğu tabloyu Kadıoğlu’na dernek başkanı Ali Türkmen sundu. Türkmen açıklamasında; “Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği olarak arkadaşlarımızla Camiler ve Din Görevlileri Haftasında sayın müftümüzü ve çalışma arkadaşlarını ziyaret ediyoruz. Özellikle Karaçulha’da atıl durumda bulunan eski kursu zamanın şartlarına göre modern bir şekilde yapmak üzere gayret gösteren ve büyük mesafe kaydeden müftümüzü tebrik ediyoruz. Kendisine başarılar diliyoruz. Karaçulha başta olmak üzere Fethiye halkımızın desteğinin artarak devam edeceğine inanıyor ve şu ana kadar maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Fethiye müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu devam eden Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle derneğin yaptığı ziyaret için memnuniyetini dile getirdi. Kadıoğlu açıklamasında; “Karaçulha bölgesine Fethiye Müftülüğü olarak Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla atıl durumda olan bir kursun yerine çağın şartlarına uygun modern bir kursun inşa edilmesi noktasında yoğun bir çalışmamız var. Fethiye Müftülüğü olarak birinci öncelikle çalışmanız nedir dense bizim Karaçulha Yatılı Kursu’nu ifade etmemiz yeterlidir. Bu proje sadece Karaçulha’ya değil, Fethiye, Muğla, batı Akdeniz, hatta biz diyoruz ki, bu projenin düşünce itibarıyla Türkiye genelini etkileyecek bir eğitim projesi olduğunu düşünüyoruz. Türkiye genelinde etkili olacak sayılı Kur’an Kurslarından birisi olacak bu Kur’an Kursu’nun yapımında Karaçulha halkının çok büyük desteklerini gördük ve aynı şekilde bu destekleri fazlası ile bekliyoruz. Tabi ki biz Karaçulha ve Fethiye halkımıza güvenmemiş olsak bu projeyi cesaretle gerçekleştiremezdik. İlk geldiğimde söylemiştim. İyi insanların içine geliyorum. Bu güzel insanlara katkıda bulunmalıyız demiştim. İyi yolda gidiyoruz. Dün Huriye Koyuncu Yatılı Kur’an Kursumuzu açtık. Halen Karaçulha Yatılı Kur’an Kursumuz devam ediyor. İnşallah planladığımız tarihte hizmete girmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

dernekmuftu

dernekmuftu3

dernekmuftu2

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi tam görüntüleyebilmek için reklam engelleyicinizden www.karaculha.com sitesini pasif hale getiriniz. Teşekkürler