Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinde Görev Dağılımı

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinde Görev Dağılımı için yorumlar kapalı

gorevdernek

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği 2010 yılı faaliyetlerini değerlendirmek ve 2011 yılı çalışma stratejisini görüşmek üzere toplandı. Yılın son toplantısında daha önceden belirlenen prensip kararı gereği yönetim kurulu yeni görev dağılımı yapıldı. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığına daha önce başkan yardımcısı olan Mehmet Emin Kızıl seçildi. Dernek başkan yardımcılığına Neşet Değirmenci, sekreterliğe ise Harun Sağır seçildi. Dernek saymanı Şah Ali Kınsız aynı göreve devam ederken yaklaşık üç yıldır dernek başkanlığını yürüten Mesut Koç yönetim kurulu üyesi olarak kaldı.

Karaçulha’nın tek sivil toplum örgütü olarak faaliyetlerini sürdüren derneğin 2011 yılında üye kaydına ağırlık vermesi planlandı. Dernek merkezinde yönetim ve denetim kurulu üyelerinin katılımı ile yapılan toplantıda imkanlar ölçüsünde faaliyetlerin yapıldığı ancak yeterli olmayacağı vurgulandı.

Yeni ve Eski Başkanların Açıklamaları

Üç yıldır Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığını yürüten Mesut Koç derneğe yeni bir ivme kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Koç; “Üç yıldır Karaçulha’da sosyal ve kültürel anlamda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ancak sınırlı imkanlar içinde istenilen faaliyetler gerçekleştirilemiyor. Olması gerekenin uzağında olduğumuzu biliyoruz ancak bu çalışma bizim olduğu kadar Karaçulha ile ilgisi olan herkesin sorumluluğunda. Başkan olarak bulunduğumuz dönemde destek veren tüm üyelerimize ve halkımıza minnettarım. Teşekkür ediyorum, yeni başkanımıza başarılar diliyorum. İnanıyorum ki bir adım daha ileriye götürecektir.” dedi.

Yeni başkan Mehmet Emin Kızıl Karaçulha başta olmak üzere Çamköy, Esenköy ve Eldirek sakinlerine seslenerek derneğe katılmaya davet etti. Kızıl; Dernek konusunu bilen daha ileriye götürebilecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Yardımlarını katılımlarını bekliyoruz. Karaçulha’da geç kalınmış çiftçiler derneği ve emekli memurlar dernekleri olması da gerekir. İnşallah bunlar da zaman içerisinde gerçekleşir. Hayırlı olsun” dedi.

Gerçek Bir Sivil Toplum Çalışanı

1965 yılında Karaçulha’da doğan yeni başkan Mehmet Emin Kızıl 22 yıllık esnaf. Modern elektrik işletmesinin sahibi olan Kızıl, Karaçulha’da okullara ve camilere yaptığı yardımlarla tanınıyor. Uzun yıllar beldedeki okulların aile birliği yönetimlerinde yer alan Kızıl, iki dönem de Çalıca İlköğretim Okulu Aile Birliği başkanlığı ve iki dönemde Karaçulha Çok Programlı Lisesi Okul Aile Birliği başkanlığı yaptı. Dernek başkanlığı görevine yeni seçilen Kızıl, Karaçulha’da siyasi parti belde başkanlığı görevinde de bulunurken halen Fethiye Elektrikçiler Derneği yönetim kurulu üyesi ve Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.

 • Görüntülenme : 1.112 views
 • Kategori : Dernek
 • Tarih : 8 Ocak 2011
 • Yazar :

Sosyal Ağlarda Paylaş !

Etiketler

Benzer Yazılar

 • Ziyaret Geleneğimiz Sürüyor

  Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği her eğitim öğretim yılı başında olduğu gibi bu yılda okulları ziyaret ederek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 10 yıldır Karaçulha’da kültür ve sosyal dayanışma adına faaliyetler düzenleyen derneğin Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderdiği projenin ise kabul […]

 • Geleneksel Yörük Şenliği Yayla Karaçulha’da Yapılacak.

  Yayla Karaçulha Geleneksel Yörük Şenliği 29 Temmuz’da yapılacak. Karaçulha Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen şenlik Yayla Karaçulha’da yapılacak. Temsili Yörük göçünün yapılacağı şenlik kapsamında mahalli ses sanatçıları yanı sıra eski oyunlar ve yarışmalar yapılacak. Şenliğe tüm vatandaşları davet eden Karaçulha […]

 • Emekli Öğretmenlerimizi Unutmadık!

  Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Karaçulha’lı emekli öğretmenler için öğretmenler günü programı düzenledi. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Ali Türkmen ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı programda mazeretleri nedeniyle katılamayan emekli öğretmenlerin mesajları okundu. Programda öğretmenlere çeşitli ikramlar yapılırken zaman […]

 • Bayramınızı Tebrik Ederiz

  Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ederiz. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu olarak sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

 • Karaçulhaspor’a Destek Olalım!

  Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği sezon öncesi hazırlıklarına devam eden Karaçulhaspor’u ziyaret ederek futbolculara baklava ikram etti. Karaçulhaspor Kulübü Başkanı Mehmet Dalca ve Karaçulhaspor’un yeni A Takım Antrenörü Kazımhan Kıvrak’ın da hazır bulunduğu ziyarette eski günler de anıldı. Karaçulha Kültür […]

Sponsor Reklam

Sponsor Ol !

Yazar Hakkında


Yorumlar

Reklam Alanı

Günün Sözü

Gölgesiz mutluluk olmaz, bak güneşte bile leke var. – Konfüçyüs

Bölgemizin Gündemi

Video Kutusu

E-Bülten'e Kayıt Ol !

Blog'daki yazılardan güncel bir şekilde haber almak istiyorsanız hemen mail adresinizi ekleyin !Reklam Alanı

Tema: Bulut v3 | Alt Yapı: WordPress | Yapımcı : DoiiNET | Yazılar RSS | Yorumlar RSS | Site Haritası

1,767 saniyede, 75 sorgu yapıldı.