DernekGenel

Çevre Yoluna İtfaiye İhtiyacı

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde yapılan istişare toplantısında bir araya gelen muhtarlar, çevre yoluna itfaiye konuşlandırılması gerektiğine dikkat çektiler.

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerinin Karaçulha ve çevre mahallelerin muhtarları ile yaptığı istişare toplantısında bölgenin sorunları konusunda fikir alışverişi yapıldı. Dernek başkanı Ali Türkmen, Eldirek Muhtarı Osman Köse, Çamköy Muhtarı Osman Yar, Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli, Esenköy Muhtarı Mesut Çavdar, Bozyer Muhtarı Bayram Kaşlı, Gökben Muhtarı Mehmet Ali Güzel’in yanı sıra dernek yönetim kurulu üyeleri ve denetleme kurulu başkanı Adem Çalıca’nın katıldığı toplantı sonunda fikir alışverişi yapılan kararlar ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi ve ilgili birimlere dosya hazırlanarak ziyarette bulunulmasına karar verildi.

Çeşitli konuların müzakere edildiği toplantıda; en önemli ve öncelikli olarak çevreyolu üzerine bir itfaiye konuşlandırılması gerektiği vurgulandı. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Türkmen Karaçulha kavşağından bütün mahallelere ulaşılabileceğini söyledi. Türkmen; “Daha önceden kurulu bir düzen Karaçulha Kavşağı Yiğit Tel’in arkasında var. Orman ve İtfaiyenin su aldığı bir yer. Burada 24 saat nöbet tutacak bir itfaiye aracının bulunması yangınlara müdahale açısından çok büyük zaman kazandıracaktır. Allah vermesin Eldirek, Çamköy veya Esenköy’de çıkacak bir yangına mevcut yerden ulaşım süresi bahsettiğimiz yerden ulaşımın üç katı bir sürede olacaktır. Yangınlara müdahalede saniyeler bile önemli. İtfaiye teşkilatımızın bunu dikkate alacağını umuyoruz. Muhtarlarımız ile çok verimli bir istişare toplantısı yaptık bugün. Katılımı genişleterek devam edeceğiz bu toplantılara inşallah. Eldirek Muhtarı Osman Köse, Çamköy Muhtarı Osman Yar, Karaçulha Muhtarı Mustafa Gizli, Esenköy Muhtarı Mesut Çavdar, Bozyer Muhtarı Bayram Kaşlı, Gökben Muhtarı Mehmet Ali Güzel’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada öne çıkan konular; itfaiyenin çevre yolunda nöbetçi araç bulundurması, anons sistemi, mezarlıkların bakımı, mahalle yolları ve uzun vadede bu bölgeye bir huzurevi kazandırılması oldu. Bu konularla ilgili sorumlu olan kurumlara ziyaret ederek bilgi vermeyi planlıyoruz” dedi.

Muhtarların sırayla söz aldığı istişare toplantısı sonunda alınan kararların daha geniş katılımlı toplantı ve ziyaretlerle ayrıntılı olarak görüşülmesi planlandı.

dernektoplantisi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi tam görüntüleyebilmek için reklam engelleyicinizden www.karaculha.com sitesini pasif hale getiriniz. Teşekkürler