DernekGenel

Karaçulha İsmine İade-i İtibar Yapıldı

Kuran Kursu İsminde "Karaçulha" İade Edildi.

Karaçulha mahallesinde 40 yıldır Karaçulha Kuran Kursu olarak hizmet vermekte olan ve daha sonra halkın büyük katkıları ile yenilenen Kuran kursunun adı Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu olarak değiştirileceği açıklandı. 3 yıl önce yapılan anlamsız, beyhude bir girişim ortadan kaldırılmış oluyor. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği olarak 14 Ekim 2015 tarihli açıklamamızda (https://www.karaculha.com/karaculha-kuran-kursu-ile-ilgili-aciklama/) da belirtmiş olduğumuz üzere,”isim konusunda yapılan bu yersiz ve zamansız girişimin bir an önce düzeltilmesini talep ederek, bu konuda yasal tüm girişimleri yapacağımızı kamuoyuna saygıyla arzederiz” demiştik.

Gelinen noktada Fethiye İlçe Müftüsü sn.Hamdi Uzunharman, toplumun değerleriyle barışık, istişareye önem veren bir yöneticilik anlayışıyla Kuran Kursunda bulunan ve olması gereken Karaçulha ismini iade etmiştir. “Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu”, tekrar mahallemize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizi tam görüntüleyebilmek için reklam engelleyicinizden www.karaculha.com sitesini pasif hale getiriniz. Teşekkürler